Tomi Halme ja Pihla Hokkanen Huittisten Hullun Hölkän kärjessä

28.09.2019 Minna Karru

Miesten puolimaratonin voiton Huittisten Hullussa Hölkässä vei Finnish Marathon Runnersia edustava Tomi Halme ajalla 1.18,01.

Naisten puolimaratonin voittoon juoksi  Kuopion Reippaan Pihla Hokkanen. Hänen aikansa oli 1.33,30.

Järjestävän seuran, Lauttakylän Lujan, juoksijoista ykköseksi kiri N40-sarjassa juossut Päivi Hakasuo. Hänen aikansa puolimaratonilla oli 2.03.48

Tuloksia 28.9.:
Miehet, puoli 21.1 km  1) Tomi Halme Finnish Marathon Runners  1.18.01, 2) Marko Alin Säkylän Urheilijat  1.33.27, 3) Janne Huunonen Pori  1.34.18, 4) Karri Lahtinen Somero  1.39.28, 5) Jani Pekkola Rockboys oy  1.39.49, 6) Kalle Haapaniemi   1.49.19, 7) Jaakko Pylkkö   1.49.43, 8) Airald Dupont   1.52.11, 9) Lauri Mattila   1. 52.50, 10) Teemu Teini Kauttua  1.59.12, 11) Mikko Aaltonen Tampere  2.15.35,

M40, puoli 21.1 km  1) Erkki Vuorenmaa Turku  1.18.10, 2) Toni Tupala Köyliö  1.30.59, 3) Mikko Kulonsivu Aquaplus  1.43.31 4) Ville Ahvenus Punkalaidun  2.05.01,

M50, puoli 21.1 km  1) Mika Lempiäinen Turku  1.29.02, 2) Antti Maisi   1.33.35, 3) Pekka Wiik Sammun Kunto  1.42.14, 4) Heino Voutilainen KKP  1.45.05, 5) Pasi Helppolainen Kokemäki  1.48. 05, 6) Asko Kokkonen Vampulan Urheilijat  1.50.30,

N puoli 21.1 km  1) Pihla Hokkanen Kuopion Reipas  1.33.30, 2) Essi Nikkinen Tampere  1.59.00, 3) Henna Sulkanen Huittinen  2.02.07 4) Katariina Leino   2.12.14,

N40, puoli 21.1 km  1) Päivi Hakasuo Lauttakylän Luja  2.03.48, 2) Sari Laakso Aquaplus triatlon  2.03.51,

N50, puoli 21.1 km  1) Anne Saari Team Raju  1.53.26, 2) Tuula Kykylä VampU  2.07.41, 3) Anne Sankari HarjUs triathlon  2. 20.54,

WarttiMaraton M 10.55 km  1) Samuli Kero Vammalan seudun Voima  39.52 2) Pekka Leppänen Mellilä  44.01, 3) Tatu Uusikartano RLAIV  48.29, 4) Kari Kantola Saanan Veikot  54.32, 5) Reima Hieta Lieto  55.10, 6) Olli Langenoja Huittinen  55.16, 7) Tomi Aarnio Tampere  58.10, 8) Pekka Kujanpää Huittinen  58.51, 9) Akseli Alanen Lauttakylän Luja  1.01.42, 10) Roger Majorin   1.02.41, 11) Eero Mattila Huhtamo 1.03.18, 12) Esa Mattila Huhtamo  1.03.35, 13) Tapio Karttunen
Huittinen  1.03.41,

WarttiMaraton N 10.55 km  1) Tiina Valamaa KKV  44.06, 2) Laura Sinikallas Lapin Salama  47.58, 3) Riina Tainio Eura  49.59, 4) Mari Kaunisto Säkylän Urheilijat  52.31, 5) Anne-Mari Torpo Asema fysioterapia  53.12, 6) Sari Halme Finnish Marathon Runners  54.07, 7) Marisa Kaunisto CrossFit Messukylä  54.15, 8) Karla Rantanen CrossFit Messukylä  56.16, 9) Virpi Tenkanen Mellilä  57.48, 10)´Arja Kyttänen Hämeenlinna  58.40, 11) Nina Skinnari Kokemäki  59.43,
12) Johanna Ranta Kokemäki  1.04.07, 13) Noora Mäkelä Lauttakylän Luja 1.04.09, 13) Anna Koski  1.04.09,

MHölkkä 6.4 km  1) Jorma Eskola Loimaa  33.49, 2) Jorma S. Tiiri Loimaa  34.17, 3) Jukka Pirhonen Hämeenlinna  39.55, 4) Teuvo Hietamäki Raisio  1.01.52, 4) Usko Lind Nurmijärvi  1.01.52,

N Hölkkä 6.4 km  1) Kaisa Teerikoski Huittisten Seudun Ratsastajat  30.05, 2) Anita Ylä-Kero Hinnerjoki  31.42, 3) Heidi Eskola Loimaa  33.48, 4) Liina Laine Lauttakylän Luja  35.05, 5) Elina Hurmerinta Loimaa  35.56, 6) Pirjo Huuhtanen Hämeenlinna  38.02 7) Kaisa Leander Huittisten Seudun Ratsastajat  38.56, 8) Satu Moisio Huittinen  39.18, 9) Leena Ahonen Tremk  46.57,

Urheilulajit: