Lujan suunnistusmestaruudet ratkaistiin Vampulan Hoopinkalliolla

29.08.2019

Elokuun jälkimmäisellä puoliskolla Lauttakylän Lujan suunnistuksen viikkorasteissa kisailtiin Aittakalliolla ja Hoopinkalliolla, jossa suunnistettiin samalla myös Lujan mestaruuksista.

Tuloksia

Viikkorastit nro 17, Aittakallio 20.8.
Rata A (Läht. 5, kesk. 0, hyl. 0): 1) Toivola Aleksi KemK 1.00.22, 2) Loisa Kari HirvHe 1.15.30, 3) Mäkipää Veikko SuSe 1.40.55, 4) Katri Kytömäki - 1.44.18, Ei aikaa: Alanen Jussi LLuja.
Rata B (Läht. 13, kesk. 0, hyl. 0): 1) Matintalo Terhi LLuja 1.02.12, 2) Inkinen Heikki LLuja, 1.05.20, 3) Hevonkorpi Pekka - 1.09.50, 4) Liesmäki Eija LLuja 1.10.18, 5) Pekkonen Joonas - 1.12.28, 6) Potila Anu LLuja 1.13.32, 7) Vahela Martti - 1.21.39, 8) Jokela Outi SuSe 1.25.30, 9) Mikkola Mauno SuSe 1.26.09, 10) Kollin Pirjo LLuja 2.06.22, 11) Kollin Vesa - 2.06.26, Ei aikaa: Savolainen Elina LLuja, Savolainen Heidi LLuja.
Rata C (Läht. 11, kesk. 0, hyl. 0): 1) Siuko Hannu SuSe 29.02, 2) Pietilä Pauli SuSe 29.49, 3) Läh-de Elisa - 34.39, 4) Siuko Anja SuSe 34.58, 5) Alanen Jenny - 49.48, 6) Heinola Martti - 56.42, 7) Vihlman Katariina ja Kristiina - 1.05.00, 8) Jokinen Janita - 1.09.40, 9) Haapalainen Kaisu - 1.09.44, 10) Kouttu Timo LLuja 1.18.57, 11) Lahti Ilkka LLuja 2.14.46.
Rata D (Läht. 1, kesk. 0, hyl. 0): 1) Laine Liina LLuja 22.26.
Rata E (Läht. 5, kesk. 0, hyl. 0): 1) Turgan Rimo LLuja 28.38, 2) Saarinen Joonas - 30.08, 3) Nin-ni Kumpulainen - 35.58, 4) Elmeri Massa - 36.00, Ei aikaa: Mäkelä Julius ja Janne LLuja.

Viikkorastit nro 18 / Lujan mestaruuskilpailut, Hoopinkallio 27.8.
Rata A 5,6km (Läht. 2, kesk. 0, hyl. 0): 1) Loisa Kari HirvHe 1.24.20, 2) Mäkipää Veikko SuSe 1.29.03.
H45 5,6km (Läht. 2, kesk. 0, hyl. 0): 1) Seppälä Jussi LLuja 55.10, 2) Teerikoski Petri LLuja 1.17.53.
H55 5,6km (Läht. 1, kesk. 0, hyl. 0): 1) Varjonen Lasse LLuja 1.07.00.
Rata B 3,3km (Läht. 9, kesk. 0, hyl. 0): 1) Nummi Raija PunKu 49.00, 2) Nummi Esko PunKu 49.10, 3) Matintalo Terhi LLuja 57.14, 4) Airasmaa Iina - 1.00.45, 5) Hevonkorpi Pekka - 1.01.01, 6) Markula Kaisa LoJa 1.04.37, 7) Hirvelä Erkki - 1.32.58, Ei aikaa: Laakso Antero -, Saarinen Timo PunKu.
D21 3,3km (Läht. 1, kesk. 0, hyl. 1): Hylätty: Savolainen Heidi LLuja.
D35 3,3km (Läht. 1, kesk. 0, hyl. 0): 1) Teerikoski Kaisa LLuja 1.00.49.
D40 3,3km (Läht. 1, kesk. 0, hyl. 0): 1) Liesmäki Eija LLuja 1.07.34.
H18 3,3km (Läht. 2, kesk. 0, hyl. 0): 1) Seppälä Frans LLuja 42.43, 2) Seppälä Alvar LLuja 49.19.
Rata C 2,5km (Läht. 1, kesk. 0, hyl. 0): 1) Koivula Pauli SuSe 45.06.
D14 2,5km (Läht. 1, kesk. 0, hyl. 0): 1) Alanen Jenny LLuja 1.00.08.
D50 3,3km (Läht. 1, kesk. 0, hyl. 0): 1) Lehtiö Tarja LLuja 1.08.22.
D55 3,3km (Läht. 1, kesk. 0, hyl. 0): 1) Potila Anu LLuja 54.59.
H14 2,5km (Läht. 2, kesk. 0, hyl. 1): 1) Lehtinen Verneri LLuja 48.08, Hylätty: Laine Severi LLuja.
H16 2,5km (Läht. 2, kesk. 0, hyl. 1): 1) Arola Joona LLuja 39.16, Hylätty: Alanen Akseli LLuja.
H65 2,5km (Läht. 2, kesk. 0, hyl. 0): 1) Vuorinen Pertti LLuja 30.02, 2) Vatanen Risto LLuja 51.26.
D12 1,8km (Läht. 1, kesk. 0, hyl. 0): 1) Laine Liina LLuja 18.48.
H12 1,8km (Läht. 1, kesk. 0, hyl. 0): 1) Teerikoski Pyry LLuja 18.14.
H8 (Läht. 1, kesk. 0, hyl. 0): 1) Joonas Saarinen - 26.48.
H40 5,6km (Läht. 3, kesk. 0, hyl. 0): 1) Toivo Marko LLuja 1.16.19, 2) Alanen Jussi LLuja 1.28.29, Ei aikaa: Haavisto Teemu LLuja.

Urheilulajit: