Viikkorasteja ja kaupunginmestaruuksia

07.06.2018

Lauttakylän lujan viikkorasteilla kisattiin touko-kesäkuun vaihteessa ensin Harjulla, jossa ratamestarina toimi Juhani Keskitalo ja viikkoa myöhemmin Hoopinkalliolla, jossa ratamestareina olivat Kati ja Kai Yli-Sipilä. Jälkimmäisten yhteydessä pidettiin myös kaupunginmestaruuskilpailut, joissa kisattiin yhteensä yli kahdessakymmenessä ikäryhmässä.

Tuloksia
Viikkorastit, Harju 29.5.
Rata D 2.9 km (4): 1) Lumi Teerikoski 31.04, 2) Aada Alanen LLuja 35.35, 3) Jenny Alanen LLuja 36.04, 4) Ella Yli-Sipilä LLuja 40.51.
Rata C 3.0 km (23): 1) Hannu Siuko SuSe 25.02 ja Kirsi Prihti SuSe 25.02, 3) Harri Pohjolainen LoJa 27.08, 4) Oskari Pohjalainen LoJa 27.11, 5) Emmi Pohjolainen LLuja 27.14, 6) Pauli Pietilä SuSe  28.05, 7) Tomi Ketola 29.19, 8) Eevi Pohjolainen LLuja 29.59, 9) Marika Pellonperä 30.18, 10) Anja Siuko SuSe 30.25, 11) Joona Arola LLuja 32.30, 12) Pauli Koivula SuSe 36.01, 13) Pyry Teeri-koski LLuja 37.09, 14) Silja Seppälä 37.30, 15) Samuel Seppalä 37.48, 16) Mauri Ylikoski SuSe 38.06, 17) Vahela Marko 39.17, 18) Verneri Lehtinen LLuja 39.21, 19) Jouko Jalarvo LLuja 54.47, 20) Ilkka Lahti LLuja 59.33, 21) Mirja Ketamo SuSe 1.01.04.
Rata B 4.8 km (13): 1) Juhani Ketamo SuSe 47.35, 2) Tuuli Mäkinen LLuja 49.21, 3) Antti Seppälä  50.37, 4) Kari Loisa HirvHe 51.01, 5) Eero Matintalo LLuja 54.30, 6) Elina Mattila LLuja 1.04.31, 7) Maija Etu-Huitti 1.04.48, 8) Anneli Pulkkinen 1.04.58, 9) Mauno Mikkola SuSe 1.05.19, 10) Vuolle Tapio 1.06.28, 11) Pertti Vuorinen LLuja 1.07.29, 12) Heidi Savolainen LLuja 1.19.16, 13) Elina Savo-lainen LLuja 1.21.51.
Rata A 6.0 km (25): 1) Jussi Seppälä LLuja 44.49, 2) Vesa Merta LoJa 45.49, 3) Esko Pirttimäki AlasRes 47.42, 4) Lasse Varjonen LLuja 47.49, 5) Kaisa Teerikoski LLuja 48.09, 6) Timo Mattila LLuja 50.23, 7) Terhi Matintalo LLuja 51.19, 8) Kai Yli-Sipilä LLuja 53.32, 9) Jussi Salminen 53.58, 10) Reijo Hirvelä PunKu 55.03, 11) Kati Yli-Sipilä LLuja 55.19, 12) Tommi Lintunen LLuja 59.10, 13) Jussi Alanen LLuja 1.00.58, 14) Reijo Kiiskinen SuSe 1.02.45, 15) Arto Etu-Huitti 1.04.44, 16) Mari Inkinen LLuja 1.05.17, 17) Eija Liesmäki LLuja 1.06.10, 18) Lassi Vatka 1.08.11, 19) Veikko Mäkipää SuSe 1.08.52, 20) Laura Välilä 1.11.07, 21) Elma Haavisto LLuja 1.11.48, 22) Heikki Helminen LoJa 1.12.48, 23) Jarmo Lylynperä SuSe 1.18.03, 24) Ilkka Uotila SuSe 1.18.10.

Viikkorastit, Hoopinkallio 5.6.
Rata C 2.6 km (17): 1) Juho Yli-Sipilä LLuja 28.47, 2) Sakari Kohijoki PunKu 30.00, 3) Tomi Ketola 30.53, 4) Juhani Ketamo SuSe 32.11, 5) Pauli Pietilä SuSe 33.31, 6) Veijo Huju SuSe 33.41, 7) Elina Mattila LLuja 34.22, 8) Marjaana Nurmo PunKu 39.46, 9) Heikki Nurmo PunKu 42.38, 10) Mauri Ylikoski SuSe 43.59, 11) Liisa Kohijoki PunKu 48.18, 12) Pauliina Nurmo PunKu 50.19, 13) Olavi Nurmo PunKu 50.20, 14) Maija Lehtinen 58.36, 15) Ilkka Lahti LLuja 1.03.36, 16) Sanna Mäkelä LLuja 1.09.25, 17) Ylijoki Olli PunKu 1.20.17.
Rata B 4.1 km (16): 1) Timo Ojala Rasti -88 43.08, 2) Marika Yli-Kauppila HiiSi 44.24, 3) Timo Saa-rinen 55.59, 4) Pentti Kuusela PunKu 56.37, 5) Antti Seppälä 58.06, 6) Petteri Jokela SuSe 58.48, 7) Ilkka Uotila SuSe 1.00.27, 8) Heikki Inkinen LLuja 1.02.35, 9) Mauno Mikkola SuSe 1.07.52, 10) Marko Vahela LLuja 1.15.39, 11) Pauli Koivula SuSe 1.17.57, 12) Sari Laakso PunKu 1.18.50, 13) Juha Kauppila PunKu 1.18.52, 14) Katariina Nurmo PunKu 1.19.11, 15) Mervi Salo PunKu 1.20.30.
Rata A 5.2 km (17): 1) Aleksi Toivola KeKi 40.11, 2) Mikko Yli-Kauppila PunKu 47.26, 2) Emmi Joke-la IFK Göteborg 47.26, 4) Markus Salo PunKu 48.45, 5) Antero Laakso 50.18, 6) Mika Nurmo Pun-Ku 50.53, 7) Martti Tytykoski 51.22, 8) Jari Jääskeläinen 55.04, 9) Esko Nummi PunKu 56.40, 10) Markku Paija LHR 56.58, 11) Esko Pirttimäki AlasRes 1.03.34, 12) Kari Loisa HirvHe 1.03.56, 13) Pauliina Isokallio Lauttakylä 1.11.10, 14) Veikko Mäkipää SuSe 1.12.18, 15) Vuolle Tapio 1.18.42, 16) Lassi Vatka 1.19.01, 17) Jarmo Lylynperä SuSe 1.30.33.

Kaupunginmestaruuskilpailut, Hoopinkallio 5.6.
H6 RR 2.0 km (1): 1) Anton Nykyri LLuja 47.58.
D8 RR 2.0 km (1): 1) Lumi Teerikoski LLuja 22.44.
H8 RR 2.0 km (1): 1) Maks Talzi LLuja 15.52.
D10 RR 2.0 km (1): 1) Liina Laine LLuja 11.36.
H10 RR 2.0 km (2): 1) Pyry Teerikoski LLuja 15.41, 2) Rimo Turgan LLuja 24.43.
D12 TR 1.4 km (1): 1) Siiri Mäkelä LLuja 1.28.12.
H12 TR 1.4 km (3): 1) Severi Laine LLuja 27.33, 2) Veeti Arola LLuja 1.05.01, 3) Eetu Virtanen 1.05.03.
D14 2.6 km (1): 1) Jenny Alanen LLuja 1.06.06.
H14 2.6 km (1): 1) Joona Arola LLuja 45.28.
H16 2.6 km (1): 1) Akseli Alanen LLuja 1.06.06.
H21 5.2 km (1): 1) Ville Jokela SuSe 48.25.
D35 5.2 km (1): 1) Kaisa Teerikoski LLuja 57.48.
H35 5.2 km (1): 1) Marko Toivo NOT-OK PKS SK 1.00.16.
D40 4.1 km (1): 1) Nelli Savolainen LLuja 1.27.01.
H40 5.2 km (3): 1) Petri Teerikoski LLuja 44.59, 2) Jussi Alanen LLuja 1.10.20, 3) Haavisto Teemu WLM 1.21.01.
D45 4.1 km (2): 1) Terhi Matintalo LLuja 48.28, 2) Elina Savolainen LLuja 1.01.42.
H45 5.2 km (1): 1) Jussi Seppälä LLuja 43.32.
D50 4.1 km (1): 1) Tarja Lehtiö LLuja 1.02.15.
H50 5.2 km (2): 1) Timo Mattila LLuja 58.05, 2) Tomi Heinola LLuja 1.00.26.
D55 4.1 km (1): 1) Anu Potila LLuja 1.09.39.
H55 5.2 km (1): 1) Lasse Varjonen LLuja 56.34.
H65 2.6 km (2): 1) Pertti Vuorinen LLuja 28.31, 2) Jouko Jalarvo LLuja 53.36.
H75 2.6 km (2): 1) Matti Nurminen LLuja 40.40, 2) Martti Heinola LLuja 1.06.09.

Urheilulajit: