Luja voitti kaikki triangelit

26.09.2017
Mini-triangelin lujalaisjoukkio potretissa. (Kuva: Antti Lehtinen)

Triangeli-kisat käytiin Huittisissa 24.9. Lauttakylän Luja vei voiton niin triangelissa, lady-triangelissa kuin minitriangelissa. 

 

Tuloksia:

Pisteet Triangeli
Luja 94, VsV 43, KK-V 26

Pisteet Ladyt
Luja 99, KK-V 64, VsV 27

Pisteet Minitriangeli
Luja 172, VsV 162, KK-V 124

 

M 100 m (2): 1) Robert SilenkoLauttLu 12,48, 2) Aleksi Hakanen LauttLu 12,67

M 400 m (3) :1) Aleksi Hakanen LauttLu 58,40, 2) Robert SilenkoLauttLu 58,48, 3) Aimo Mäkinen VammsVoi 1.00,20

M 3000 m (4): 1) Jouko Mahlamäki LauttLu 9.57,02, 2) Samuli Kero VammsVoi 10.41,99, 3) Heikki Hiekkala KokemKV 10.54,67

M Korkeus (4): 1) Juha-Matti Iso-JaakkolaLauttLu 175, 2) Aapo Karvinen VammsVoi 170, 3) Aleksi Hakanen LauttLu 165

M Pituus (4): 1) Juha-Matti Iso-JaakkolaLauttLu 6,15, 2) Niko Simola VammsVoi 6,04, 3) Aapo Karvinen VammsVoi 5,58, 4) Trin Lipiäinen LauttLu 5,00

M Kolmiloikka (5): 1) Niko Simola VammsVoi 13,81, 2) Aapo Karvinen VammsVoi 12,58, 3)Robert SilenkoLauttLu 10,82 …5) Trin Lipiäinen LauttLu 9,46.

M Kuula (6): 1) Juha-Matti Iso-JaakkolaLauttLu 11,66, 2) Jere Salo LauttLu 10,73, 3) Arttu Tuominen KokemKV 9,17

M Kiekko (4): 1) Jere Salo LauttLu 28,09, 2) Kari-Pekka LaxLauttLu 27,58, 3) Arttu Tuominen KokemKV 21,28

M Keihäs (3): 1) Jere Salo LauttLu 63,69, 2) Jyrki Hakasuo LauttLu 36,64, 3) Arttu Tuominen KokemKV 33,63

P7 40 m (12): 1) Daniel Huppunen KokemKV 8,12, 2) Aku Rinne KokemKV 8,43, 3) Alex Multanen KokemKV 8,48…5) Jehu Leinonen LauttLu 8,63, 6) Santeri Mäkelä LauttLu 8,68

P7 Pallonheitto (12): 1) Juho Mäkiranta VammsVoi 23,05, 2) Alex Multanen KokemKV20,40, 3) Antti Tuomisto 20,30…8) Santeri Mäkelä LauttLu 14,63, 9) Jehu Leinonen LauttLu 12,50

P9 40 m (11): 1) Hugo Salmi VammsVoi 7,30, 2) Joose Tiensuu VammsVoi 7,41,3) Sampo Rintala LauttLu 7,43…5) Christian Petelius LauttLu 7,61… 7) Sakari Mäkelä LauttLu 7,68…11) Rimo Turgan LauttLu 8,67

P9 Pituus (11): 1) Hugo Salmi VammsVoi 3,40, 2) Christian Petelius LauttLu 3,36, 3) Joose Tiensuu VammsVoi 3,33, 4) Sakari Mäkelä LauttLu 3,29…10) Sampo Rintala LauttLu 2,86

P9 Keihäs (10): 1) Toivo Koivu VammsVoi 17,69, 2) Alpo Tuominen KokemKV 17,23, 3) Joose Tiensuu VammsVoi 14,64, 4) Sakari Mäkelä LauttLu 13,70…7) Christian Petelius LauttLu 10,54

P11 60 m (10): 1) Manu Kankaanniemi VammsVoi 9,00, 2) Niilo Harjunmaa LauttLu 9,50, 3) Aleksi HujoVammsVoi 9,67, 4) Elmeri Kivipelto LauttLu 9,71…8) Eerik Lehtinen LauttLu 10,17…10) Severi Laine LauttLu 10,73

P11 Pituus (9): 1) Manu Kankaanniemi VammsVoi 5,19, 2) Aatu Kuusisto VammsVoi 4,20, 3)Niilo Harjunmaa LauttLu 4,03…5) Elmeri Kivipelto LauttLu 3,89…7)Eerik Lehtinen LauttLu 3,79, 8) Severi Laine LauttLu 3,54

P11 Kuula (10): 1) Manu Kankaanniemi VammsVoi 12,67, 2) Aleksi HujoVammsVoi 8,57, 3) Eerik Lehtinen LauttLu 7,81…6) Niilo Harjunmaa LauttLu 6,43, 7) Elmeri Kivipelto LauttLu 6,22, 8) Severi Laine LauttLu 5,98

P13 1000 m (5): 1) Henrik Lehtinen LauttLu 3.02,68, 2) Felix HorelliKokemKV 3.39,93, 3) Joose Tiensuu VammsVoi 3.45,96

P13 Keihäs (4): 1) Henrik Lehtinen LauttLu 47,58,2) Erkka Maine LauttLu 37,68, 3) Felix HorelliKokemKV 37,62

N 100 m (6): 1) Aino Eno LauttLu 13,60, 2) Noora Rintala VammsVoi 14,04, 3) Henna KaunistolaLauttLu 14,43…5) Lilli Virtanen LauttLu 14,70

N 400 m (4): 1) Aino Eno LauttLu 1.02,34, 2) Inari Leppäniemi KokemKV 1.10,73, 3) Sanni LaukamoKokemKV 1.15,42, 4) Sanna Mäkelä LauttLu 1.19,21

N 3000 m (4): 1) Lotta-Maria Maine LauttLu 10.48,86, 2) Tiina Valamaa KokemKV 11.24,45, 3) Monika Turgan LauttLu 14.30,15

N Korkeus (4): : 1) Siiri Tuominen KokemKV 153, 2) Veera Tuominen KokemKV 150, 3) Annika Savolainen LauttLu 145, 4) Inari Harjunmaa LauttLu 130

N Pituus (8): 1) Siiri Tuominen KokemKV 4,52, 2) Virpi Laine LauttLu 4,41, 3) Sohvi GodinKokemKV 4,35 …5) Henna KaunistolaLauttLu 3,96, 6) Sanna Mäkelä LauttLu 3,94…8) Inari Harjunmaa LauttLu 3,61

N Kolmiloikka (6): 1) Pinja Koivumäki LauttLu 10,43, 2) Aino Eno LauttLu 10,25, 3) Lilli Virtanen LauttLu 9,29…5) Henna KaunistolaLauttLu 8,88

N Kuula (11): 1) Marika Haavisto LauttLu 9,74, 2) Pinja Koivumäki LauttLu 9,42, 3) Virpi Laine LauttLu 9,14, 4) Sanna Mäkelä LauttLu 8,84…6) Veera Matintalo LauttLu 8,45

N Kiekko (8): 1) Pinja Koivumäki LauttLu 26,64, 2) Marika Haavisto LauttLu 26,20, 3) Veera Matintalo LauttLu 24,15

N Keihäs (8): 1) Pinja Koivumäki LauttLu 35,98, 2) Veera Matintalo LauttLu 34,20, 3) Marika Haavisto LauttLu 23,78…5) Virpi Laine LauttLu 22,35

N 1000 m viesti (2): 1) Lauttakylän Luja 2.35,51, (Henna Kaunistola, Pinja Koivumäki, Lotta-Maria Maine, Aino Eno), 2) Kokemäen Kova-Väki 3.00,87, (Noora Nevala, Siiri Tuominen, Inari Leppäniemi, Veera Tuominen)

T7 40 m (9): 1) Netta Nevala KokemKV 7,82, 2) Anni Hakasuo LauttLu 7,83, 3) Tilda Malinen KokemKV 8,04…5) Minja Kolehmainen LauttLu 8,18

T7 Pallonheitto (9): 1) Anni Hakasuo LauttLu 14,20, 2) Aina Kuusisto VammsVoi 13,55, 3) Minja Kolehmainen LauttLu 13,41

T9 40 m (7): 1) Essi KinnanenVammsVoi 7,30, 2) Liina Laine LauttLu 7,33, 3) Eevi Pohjolainen LauttLu 7,34

T9 Pituus (7): 1) Liina Laine LauttLu 3,32, 2) Amanda Henttinen KokemKV 3,31, 3) Essi KinnanenVammsVoi 3,23, 4) Eevi Pohjolainen LauttLu 3,22

T9 Keihäs (6): 1) Liina Laine LauttLu 14,10, 2) Eevi Pohjolainen LauttLu 13,33, 3) Amanda Henttinen KokemKV 9,72

T11 60 m (12): 1) Olivia Kärki LauttLu 9,28, 2) Elisa TiuttuLauttLu 9,32, 3) Ilona KoivurantaLauttLu 9,46, 4) Sanni PihkoLauttLu 9,60, 5) Siiri Mäkelä LauttLu 9,77…8) Pinja Rintala LauttLu 10,12

T11 Pituus (12): 1) Olivia Kärki LauttLu 4,15, 2) Siiri Mäkelä LauttLu 3,96, 3) Sanni PihkoLauttLu 3,87, 4) Elisa TiuttuLauttLu 3,85, 5) Ilona Koivuranta LauttLu 3,80… 9) Pinja Rintala LauttLu 3,52

T11 Kuula (11): 1) Siiri Mäkelä LauttLu 8,30, 2) Amanda WitikkalaKokemKV 7,30, 3) Elisa TiuttuLauttLu 7,01…5) Sanni PihkoLauttLu 6,68, 6) Olivia Kärki LauttLu 6,59, 7) Ilona Koivuranta LauttLu 5,47,8) Pinja Rintala LauttLu 5,29

T13 1000 m (4): 1) Nina Välimäki VammsVoi 3.20,68, 2) Anna-Stiina Haavisto LauttLu 3.52,34, 3) Julia Kaasalainen LauttLu 3.52,70

T13 Korkeus (5): 1) Minttu Peltonen KokemKV 145, 2) Helmi FinskaVammsVoi 135, 3) Aada Koivuranta LauttLu 130, 4) Emmi Pohjolainen LauttLu 130

T13 Keihäs (3): 1) Nina Välimäki VammsVoi 31,80, 2) Emmi Pohjolainen LauttLu 29,62, 3) Lyydia Herrala KokemKV 27,66.

Sukkulaviesti 8x100m: 1) Vammalan Seudun Voima 2.12,00 2) Lauttakylän Luja 2.12,69, (Anni Hakasuo, Jehu Leinonen, Liina Laine, Sampo Rintala, Olivia Kärki, Niilo Harjunmaa, Emmi Pohjolainen, Erkka Maine), 3) Kokemäen Kova-Väki 2.14,07

Urheilulajit: