Ladataan ilmoitusta
Huittinen 13.5.2022 09:59Tilaajille

Huittisten Korkeakoski yleisön suosikki kyläkisassa – Vuoden Kylä on Porin Kellahti

Korkeakosken Seutu -yhdistyksen iso voimainponnistus, Loimijoen sivu-uoman kunnostusprojekti valmistui viime vuonna. Työn tuloksia ihailivat yhdistyksen puheenjohtaja Pertti Kuisma (vas.) ja sihteeri Jussi Huhtala, Arkistokuva: Mikko Perttunen
Korkeakosken Seutu -yhdistyksen iso voimainponnistus, Loimijoen sivu-uoman kunnostusprojekti valmistui viime vuonna. Työn tuloksia ihailivat yhdistyksen puheenjohtaja Pertti Kuisma (vas.) ja sihteeri Jussi Huhtala, Arkistokuva: Mikko Perttunen
Marja-Liisa Hakanen

Ei tullut kyläkisan voittoa tänä vuonna Huittisiin, sillä Vuoden Kylän tittelin sai Kellahti Porista. Yleisön suosikkikyläksi valittiin kuitenkin Huittisten Korkeakoski, jota äänestäjät SataKylien tiedotteen mukaan kehuivat yhteisölliseksi paikaksi, jossa on tekemisen meininkiä.

Tilaajalle

Haluatko lukea koko artikkelin?

Artikkeli on luettavissa Lauttakylä-lehden tilaajille. Voit tilata myös vuorokauden lukuoikeuden kaikkeen lauttakyla.fi sisältöön 3 eurolla.

Voit uusia aiemman tilauksesi käden käänteessä kirjautumalla ensin OmaLauttakylä-palveluun omalla tunnuksellasi.

 

Lue lisää

Paikalliset uutiset diginä - nyt vain 72 e/vuosi.

Tilaa