30 vuotta Porin luonnon puolesta

03.08.2010 - 10:19 Sirpa Mähkä

Porin seudun ympäristöseura on toiminut 30 vuotta porilaisen luonnon puolestapuhujana.

Yleisöllä on  tilaisuus kuulla asiantuntijoilta porilaisen luonnon nykytilasta ja tulevaisuuden haasteista sekä seuran historiasta, kun seura järjestää yleisölle avoimen seminaarin torstaina  kello 17 Porin pääkirjastossa.

Seminaarissa puhuvat seuran omien asiantuntijoiden ohella ympäristösuunnittelija Seppo Salonen Porin kaupungin ympäristövirastosta sekä pääsihteeri Leo Stranius Luonto-Liitosta. Seminaarin jälkeen lähdetään kaupunkiluontoretkelle kello 19.

Kommentoi asiallisesti

Kirjoita kommenttisi selkeästi ja napakasti. Loukkaavia, henkilöön meneviä tai vihamielisiä kommentteja emme julkaise. Toimitus lukee kommentit ennen julkaisua ja muokkaa niitä tarvittaessa.

Rakentavasti kriittiset, asialliset kommentit ovat tervetulleita.