Neljä kultaa Kankaanpäästä

21.07.2011

Lauttakylän Lujan nuoria osallistui menestyksekkäästi Kankaanpää Gamesiin.
Tuloksia 17.7.
P9 600 m (10): 1) Joonas Lakkamäki NakkVire 1.59,74, …9) Erkka Maine Luja 2.33,12.
P8 40 m (6): 1) Saku Koivusalo UlvST 7,67, …3) Erkka Maine Luja 7,97.
T13 60 m (12): 1) Taija Lankinen NoormNo 8,62, …6) Fanni Kaasalainen Luja 9,20.
T13 pituus (14): 1) Taija Lankinen NoormNo 4,74, …7) Fanni Kaasalainen Luja 3,91.

Urheilulajit: 

Vampulan keskiviikkokisat 29.6.

21.07.2011

Helteisestä säästä huolimatta Vampulan keskiviikkokisoissa 29.6. tehtaili tuloksia 46 kilpailijaa. Eniten osanottajia oli alle viisivuotiaiden sarjoissa, poikia 12 ja tyttöjä 13 kilpailijaa.
Illan parhaita tuloksia olivat T13-sarjan Marika Haaviston kiekkokaari 27,98 ja P11-sarjan Mikael Haapaniemen  kiekkotulos 25,88.
Tuloksia:
300 m, P5: 1) Samu Nieminen 1.31,7, 2) Niklas Myller 1.34,6, 3) Topi Leinonen 1.36,3, 4) Nooa Kallio 1.37,0, 5) Vili Nurminen 2.02,8, 6) Aapo Matintalo 2.46,9.

Urheilulajit: 

Vampulan keskiviikkokisat 22.6.

21.07.2011

Vampulan keskiviikkokisoissa urheili 22.6. 53 kilpailijaa.
Tuloksia:
150 m, P5: 1) Topi Leinonen 46,0, 2) Vili Nurminen 46,7, 3) Nooa Kallio 49,0, 4) Miska Heinonen 55,4, 5) Anton Heiniö 55,8, 6) Markus Heinonen 1.04,0, 7) Rasmus Suoranta 1.05,2, 8) Joonas Gustafsson 1.09,1, 9) Kaapo Gestranius 1.13,5, 10) Verneri Tammi 1.32,8, 11) Samu Nieminen 4.16,0.

Urheilulajit: 

Vampulan keskiviikkokisat 15.6.

21.07.2011

Yleisurheilun viikkokisat Vampulassa jatkuvat. 15.6. tuloksia tehtiin 29 kilpailijan voimin.
Tuloksia:
40 m, P5: 1) Oskari Dannbäck 10,9, 2) Topi Leinonen 11,8, 3) Kaapo Gestranius 18,9.
T5: 1) Selma Ala-Viikari 10,7, 2) Jasmin Kulma 12,5, 3) Camilla Gestranius 20,5, 4) Lyyti Ala-Viikari 26,1, 5) Milja Alin 41,6.
P7: 1) Henri Korpela 9,0 ja Erkka Maine 9,0, 3) Joona Vähä-Heikkilä 9,6, 4) Niilo Leinonen 9,7, 5) Tuukka Välimaa 9,9.
T7: 1) Aino Lausniemi 8,6, 2) Veera Vuorentausta 9,2, 3) Emilia Dannbäck 11,2.

Urheilulajit: 

Piirikunnalliset kisat Huittisissa 11.7.

13.07.2011

M 100 m: (+1,4): 1) Kristoffer Olin RaisKu 11,82, 2) Lauri Vettenranta 12,45, 3) Tuomas Tyynelä VammsVoi 12,79, Kimmo Mäkeläinen RaumTU DNS, Simo Sipilä HIFK DNS, Kalle Raitala KoskKai DNS.

P7 40 m: (+1,2): 1) Elmeri Lehtinen 7,79, 2) Henrik Lehtinen 7,98, 3) Erkka Maine LauttLu 8,32, 4) Henri Korpela 8,50, 5) Johannes Laineenoja 8,72.

P7 Pallonheitto: 1) Henrik Lehtinen 24,50, 2) Elmeri Lehtinen 22,80, 3) Erkka Maine LauttLu 22,51, 4) Henri Korpela 19,92, 5) Johannes Laineenoja 12,69, 6) Valtteri Aromaa NoormNo 11,86.

Urheilulajit: 

Vampulan Urheilijoiden viikkokisat 1.6.

11.07.2011

Kesän toiset viikkokisat Vampulassa kilpailtiin 1.6. Tuloksia teki 33 kilpailijaa. Illan parhaimpiin suorituksiin kuului P11-sarjan Mikael Haapaniemen keihästulos 31.42.
Tuloksia:
150 m, P5: 1) Topi Leinonen 44,1, 2Rasmus Suoranta 1.10,4, 3) Joonas Gustafsson 1.18,8, 4) Verneri Tammi 1.41,0.
T5: 1) Selma Ala-Viikari 41,3, 2) Elle Kariniemi 45,1, 3) Jasmin Kulma 48,8,4) Veera vartia 53,8, 5) Liisi Sundman 59,5, 6) Lyyti Ala-Viikari 1.22,2, 7) Vilja Vartia 2.39,8.
P7: 1) Niilo Leinonen 36,0, 2) Tuukka Välimaa 36,1.

Urheilulajit: 

Vampulan Urheilijoiden viikkokisat 25.5.

11.07.2011

Vampulan Urheilijoiden yleisurheilun keskiviikkokisojen sarja starttasi 25.5. Avauskerralla kisoissa oli osanottajia 26.
Tuloksia:
40 m, P5: 1) Joonas Gustafsson 16,1, 2) Kaapo Gestranius 17,6, 3) Aleksi Uotila 37,4.
T5: 1) Selma Ala-Viikari 9,3, 2) Elle Kariniemi 10,8, 3) Camilla Gestranius 11,3, 4) Lyyti Ala-Viikari 17,8.
T7: 1) Lempi Ala-Viikari 8,9, 2) Emma Uotila 9,4, 3) Juulia Gustafsson 10,9.
P9: 1) Jesse Vähä-Heikkilä 7,5, 2) Veikka Kaunisto 8,4.
T9: 1) Tyyne Ala-Viikari 7,8.

Urheilulajit: 

Kiikan Riennon sarjakisat Honkolassa

16.06.2011

Kiikan Riennot kesän ensimmäiset sarjakisat aloitettiin Honkolan kentällä. Keikyän Osuuspankki toimi kisaisäntänä ja kisoista lähti monta iloista lasta reppujen kera kotiin.
Tuloksia 1.6.
M17 100m: 1) Sakari Mäkinen 12,90.
T15 100m: 1) Marianne Viitamaa 14,80.
T15 kuula 3kg: 1) Marianne Viitamaa 6.95.
T13 60m: 1) Janina Keronen 9.00.
T13 pituus: 1) Janina Keronen 387.
T13 kuula 2.5kg: 1) Janina Keronen 7.66.

Urheilulajit: 

Nuorilla ottelijoilla huipentuma

14.06.2011
Kuva

YLEISURHEILU
Piirihuipentumaottelut järjestettiin Harjavallassa 11.6.
P9 3-ottelu: 1)Hermanni Kaipiainen UlvST 763 (40 m 6,90, kuula 733, pituus 345)… 9) Erkka Maine LauttLu 321 (8,30, 455, 220).
T9 3-ottelu: 1)Nora Riitaoja NoormNo 586 (40m 7,06, pituus 329, kuula 497… 8)
Lotta-Maria Maine LauttLu 436 (7,58, 293, 432)… 14) Jenni Häihänen LauttLu               315 (7,85, 255, 314).

Urheilulajit: 

Sivut