Kaupunginmestaruuksista kisattiin Huittisissa

18.09.2019

Huittisten kaupungin yleisurheilun kaupunginmestaruuskilpailut pidettiin 12. syyskuuta.

TULOKSET:
T7 40 m
1. Aino Pakkonen 9,18
2. Aura Heikkilä 9,78
3. Elsa Haavisto 12,44
4. Aada Haavisto 17,94

P7 40 m
1. Samuli Torpo 7,77
2. Aarni Kylä-Liuhala 8,22
3. Nooa Lehtinen 8,35
4. Juho Uusitalo 8,48
5. Milo Talzi 8,80
6. Joel Kouvo 9,04
7. Ano Heikkilä 9,05
8. Mitja Talzi 10,88

T7 pallonheitto
1. Aino Pakkonen 5,75
2. Aura Heikkilä 4,92
3. Elsa Haavisto 3,12
4. Aada Haavisto 1,35

P7 pallonheitto
1. Samuli Torpo 13,86
2. Ano Heikkilä 12,68
3. Milo Talzi 11,73
4. Aarni Kylä-Liuhala 11,35
5. Joel Kouvo 8,57
6. Mitja Talzi 6,77
7. Nooa Lehtinen 6,25

T7 800 m
1. Anna Harjunmaa 5.02,35

T8 40 m
1. Aada Lehtinen 7,08
2. Siiri Lindström 8,18

P8 40 m
1. Niklas Kouvo 7,16
2. Henri Kouvo 7,99
3. Santeri Mäkelä 8,11
4. Elias Kiuru 8,22
5. Ami Hakala 8,28
6. Roope Koskiniemi 9,31

T8 pallonheitto
1. Siiri Lindström 13,62
2. Aada Lehtinen  8,34

P8 pallonheitto
1. Niklas Kouvo 26,47
2. Santeri Mäkelä 19,08
3. Ami Hakala 18.01
4. Henri Kouvo 15,82
5. Elias Kiuru 13,83
6. Roope Koskiniemi 12,87

P8 800 m
1. Niklas Kouvo 3.12,45
2. Henri Kouvo 3.28,86

T9 60 m
1. Elli Harjunmaa 10,40
2. Salla Tähtinen 10,80
3. Minja Kolehmainen 10,82
4. Saana Tähtinen 11,31
5. Vilma Tammi 12,25
6. Pihla Kylä-Liuhala 12,74
7. Aada Pakkonen 12,88
8. Roosa Moisio 13,16

P9 60 m
1. Jehu Leinonen 10,87
2. Maks Talzi 10,96
3. Eemi Hakala 11,46
4. Roni Kokko 11,84

T9 pituus
1. Elli Harjunmaa 315
2. Saana Tähtinen 299
3. Salla Tähtinen 290
4. Vilma Tammi 254
5. Pihla Kylä-Liuhala 213
6. Aada Pakkonen 208
7. Roosa Moisio 196

P9 pituus
1. Roma Laamanen 335
2. Maks Talzi 333
3. Roni Kokko 277
4. Eemi Hakala 265
5. Lenni Poutala 246

T9 kuula
1. Saana Tähtinen 6,23
2. Elli Harjunmaa 6,05
3. Salla Tähtinen 5,01
4. Vilma Tammi 4,47

P9 kuula
1. Lenni Poutala 4,13

T9 800 m
1. Salla Tähtinen 3.37,15
2. Saana Tähtinen 3.39,52
3. Elli Harjunmaa 4.26,26
4. Vilma Tammi 4.32,14

P9 800 m
3. Jehu Leinonen 3.33,71

T10 60 m
1. Hilma Kangasperko 9,96
2. Janette Torpo 10,50

P10 60 m
1. Roma Laamanen 10,49
2. Christian Petelius 10,66

T10 pituus
1. Hilma Kangasperko 349
2. Janette Torpo 322

P10 kuula
1. Christian Petelius 6,24

T11 60 m
1. Sanni Tähtinen  9,26
2. Liina Laine  9,81
3. Minttu Suomela  9,94
4. Heidi Kaunistola 10,17

P11 60 m
1. Sakari Mäkelä 9,89

T11 pituus
1. Sanni Tähtinen 431
2. Liina Laine 382
3. Minttu Suomela 364
4. Heidi Kaunistola 315

T11 kuula
1. Sanni Tähtinen 7,92
2. Liina Laine 6,81

P11 kuula
1. Sakari Mäkelä 7,32

T11 800 m
1. Liina Laine 3.07,86

T 13 60 m
1. Sanni Pihko 8,94

P 13 60 m
1. Verneri Lehtinen 9,97

T 13 pituus
1. Sanni Pihko 414

P13 kuula
1. Verneri Lehtinen 669

T15 100 m
1. Matilda Ojainmaa 14,73

P15 pituus
1. Daniel Jalo 483

T15 800 m
1. Julia Kaasalainen  3.01,03

P15 800 m
1. Daniel Jalo 2.35,09

N 100 m
1. Virpi Laine 14,77

M 100 m
1. Samuel Jalo 16,12

N korkeus
1. Virpi Laine 143

M 800 m
1. Jouko Mahlamäki 2.19,18

Urheilulajit: