Lujalaisia Porissa pidetyssä seuracupin toisessa osakilpailussa

06.08.2019
Lujan T/P 15 -viestijoukkue juoksi kisassa toiseksi. Vietiä veivät Henrik Lehtinen, Julia Kaasalainen, Daniel Jalo ja Emmi Pohjolainen. Kuva: Helena Kaasalainen)

Seuracup II osakilpailu Pori 24.7.:
M17 800 m (7)
1)Niklas Erkintalo  NoormNo   2.07,76 2)Robert Silenko LauttLu 2.09,35 

M17 Pituus (6)
1)Patrik Jakonen NakkVire 6,22…5)Akseli Alanen LauttLu 3,86 

M17 Keihäs (6)
1)Niilo Harjunen NakkVire  45,67…4)Veeti Laine LauttLu 36,89 

P15 300 m (10)
1)Carlos Peltonen  (-04) SäkU  39,81…6)Daniel Jalo LauttLu 42,86 

P15 Kolmiloikka (8) 
1)Jasper Hakala PorinTa 10,35…4)Niklas Mattila LauttLu 9,38  

P15 Moukari (6) 
1)Eemil Sairio KanksLei  46,12…3)Henrik Lehtinen LauttLu 31,15 

P13 200 m (10)
1)Lauri Weckström PorinYU 25,12…5)Weetu Rintala LauttLu 32,02...7)Elmeri Kivipelto LauttLu 33,08

P13 60 m aidat (7) 
1)Samuel Jussila NoormNo 10,52…4)Severi Laine LauttLu 13,06   

P13 Kuula (7) 
1)Manu Kankaanniemi  VammsVoi 12,41 2)Eerik Lehtinen LauttLu 10,46 

P11 150 m (10)
1)Einari Kaipiainen  UlvST 22,96…10)Santeri Mäkelä  LauttLu  28,36  

P11 Korkeus (11)
1)Joose Tiensuu VammsVoi 1,25…9)Sakari Mäkelä LauttLu 1,05   

P11 Kuula (10)
1)Jimi Salo NoormNo 7,73…8)Christian Petelius LauttLu 6,37 9)Roma Laamanen LauttLu 6,11 

N17 Pituus (9)
1)Inkeri Ahokas PorinYU 5,31…8)Henna Kaunistola LauttLu 4,24  

N17 Keihäs (7)
1)Julia Junkkala VammsVoi 32,63…5)Sarah Lipp LauttLu 19,06 

T15 300 m (9)
1)Aada Juhala PorinTa   44,44…6)Sanni Pihko LauttLu 49,00 

T15 80 m aidat (7)
1)Olivia Kärki LauttLu 13,05   

T15 Moukari (5)
1)Jessi Lope NoormNo 38,30… 5)Emmi Pohjolainen LauttLu 26,32 

T/P 15 4x800 m  (7)
1)PorinYU 10.16,89 2)LauttLu  10.36,69   

T13 200 m (12)
1)Aada-Olivia Oksanen NoormNo 27,57…(8) Ilona Koivuranta LauttLu 31,74 
Kilpailun ulkopuolella: Olivia Kärki  (-06) LauttLu 28,26;Elle Kariniemi LauttLu 28,70

T13 60 m aidat (8) 
1)Elle Kariniemi LauttLu 10,24   

T13 Seiväs (5)
1)Nuppu Willman  NoormNo 2,60…3)Liina Laine LauttLu 1,90 

T13 Kuula (11) 
1)Rebecca Nelimarkka UlvST 10,53…3)Siiri Mäkelä LauttLu 9,37   

T/P13 4x600 m  (7)
1)PorinYU  7.42,34…3)LauttLu  8.18,31   

T11 150 m (13) 
1)Essi Kinnanen VammsVoi 22,75…8)Hilma Kangasperko LauttLu 24,82 

T11 60 m aidat (13)
1)Venla Koponen PorinTa 11,14…13)Minttu Suomela LauttLu 13,82 

T11 Kuula (12)
1)Vilma Koski PorinYU  9,03…4)Eevi Pohjolainen LauttLu 7,20 
14 Anette Nelimarkka  (-12) UlvST   3,52  PB 
   3,52 PB     3,32     3,35     3,36       

T/P11 4x600 m  (6)
1 )PorinYU  8.09,09…5)LauttLu 9.02,39

Urheilulajit: