Kompassin kanssa kallioilla

29.08.2018

Lauttakylän Lujan viikkorasteille löytyi innokkaita osallistujia elokuun loppupuolella. 21. päivä Vampulan Hoopinkalliolla ratkaistiin samalla myös Lujan mestaruudet. Viikkoa myöhemmin Tornikalliolla kierrettiin rasteja hirvikärpästen syötteinä.

Tuloksia
Hoopinkallio 21.8.

A-rata 5.8 km (5): 1) Antti Jyräkoski KauKa 58.57, 2) Antero Laakso 1.03.41, 3) Kari Loisa Hirv-He 1.07.17, 4) Reijo Hirvelä PunKu 1.12.38, 5) Veikko Mäkipää SuSe 1.34.52.
H40 5.8 km (3): 1) Petri Teerikoski LLuja 1.23.44, 2) Jussi Alanen LLuja 1.40.44, 3) Teemu Haa-visto WLM 1.54.26.
H45 5.8 km (2): 1) Jussi Seppälä LLuja 56.59, 2) Kai Yli-Sipilä LLuja 1.12.05.
H50 5.8 km (1): 1) Tommi Lintunen LLuja, 1.22.08.
B-rata 3.6 km (18): 1) Esko Nummi PunKu 39.16, 2) Jukka Keskitalo PunKu 41.41, 3) Esa Laine 44.43, 4) Terhi Matintalo LLuja 49.46, 5) Heikki Rantanen Alastaro 57.05, 5) Vuolle Tapio 57.05, 7) Tuuli Mäkinen 58.39, 8) Harri Kuosa 58.40, 9) Harri Välimäki 58.46, 10) Tarja Lehtiö LLuja 59.22, 11) Pentti Kuusela PunKu 1.09.45, 12) Pirjo Kuusela PunKu 1.09.46, 13) Seija Koskela SuJu 1.09.52, 14) Pauli Koivula SuSe 1.11.56, 15) Mauno Mikkola SuSe 1.12.47, 16) Marko Vahela LLuja 1.18.05, 17) Maija Lehtinen 1.32.57.
D21 3.6 km (1): 1) Heidi Savolainen LLuja 1.11.15.
D35 3.6 km (2): 1) Kaisa Teerikoski LLuja 41.04, 2) Elma Haavisto LLuja 58.54.
D40 3.6 km (1): 1) Eija Liesmäki LLuja 55.32.
D10 1.4 km (1): 1) Aada Alanen LLuja 27.22.
H10 1.4 km (1): 1) Pyry Teerikoski LLuja 12.50.
H12 1.8 km (3): 1) Verneri Lehtinen LLuja 43.03, 2) Severi Laine LLuja 50.07, 3) Veeti Arola LLuja 53.20.
C-rata 2.3 km (3): 1) Erkki Kallio LoJa 35.13, 2) Veijo Huju SuSe 39.29, 3) Martti Heinola LLuja 1.01.12.
D14 2.3 km (1): 1) Jenny Alanen LLuja 54.51.
D45 2.3 km (1): 1) Elina Savolainen LLuja 39.55.
H14 2.3 km (1): 1) Joona Arola LLuja 44.23.
H16 2.3 km (1): 1) Akseli Alanen LLuja 54.47.
H75 2.3 km (1): 1) Ilkka Lahti LLuja 1.27.28.
H55 5.8 km (1): 1) Lasse Varjonen LLuja 1.03.45.

Tornikallio 28.8.
A  6.1 km (8): 1) Petri Teerikoski LLuja 57.02, 2) Timo Mattila LLuja 1.10.37, 3) Jukka Keskitalo PunKu 1.11.42, 4) Lasse Varjonen LLuja 1.12.45, 5) Esko Pirttimäki AlasRes 1.12.48, 6) Tomi Heinola LLuja 1.25.21, 7) Veikko Mäkipää SuSe 1.29.33, 8) Jarmo Lylynperä SuSe 1.44.14.
B 4.4 km (14): 1) Martti Tytykoski 46.48, 2) Antti Seppälä 1.02.03, 3) Terhi Matintalo LLuja 1.03.35, 4) Eija Liesmäki LLuja 1.07.21, 5) Pertti Vuorinen LLuja 1.07.31, 6) Kai Yli-Sipilä LLuja 1.11.50, 7) Ilkka Uotila SuSe 1.13.32, 8) Heidi Savolainen LLuja 1.15.33, 9) Elina Savolainen LLuja 1.15.34, 10) Harri Välimäki 1.15.41, 11) Elma Haavisto LLuja 1.22.41, 12) Pentti Hiirijoki SuSe 1.28.51, 13) Marko Vahela LLuja 1.41.39.
C 2.9 km (18): 1) Heikki Rantanen Alastaro 34.33, 2) Kirsi Prihti SuSe 34.35, 2) Vuolle Tapio 34.35, 4) Hannu Siuko SuSe 34.49, 5) Juhani Ketamo SuSe 37.27, 6) Anja Siuko SuSe 41.11, 7) Mauno Mikkola SuSe 42.58, 8) Tomi Ketola 46.07, 9) Erkki Hirvelä 47.36, 10) Pauli Pietilä SuSe 48.07, 11) Mauri Ylikoski SuSe 54.46, 12) Maija Lehtinen 55.14, 13) Lassi Vatka 1.00.17, 14) Sanna Raunila 1.04.30, 15) Martti Heinola LLuja 1.08.24, 16) Liina Laine LLuja 1.11.14, 17) Pyry Teerikoski LLuja 1.11.25, 18) Severi Laine LLuja 1.11.40.
D 1.5 km (2): 1) Ella Yli-Sipilä LLuja 22.32, 2) Kati Yli-Sipilä LLuja 22.40.

Urheilulajit: