Yleisurheilun kaupunginmestarit selvillä Huittisissa

18.08.2017

Huittisten kaupunginmestaruuskilpailut käytiin yleisurheilukentällä 17.8.
 

Tulokset:

P6 40 m: 1) Topias Turkko LauttLu 8,51, 2) Santeri Mäkelä LauttLu 8,60, 3) Niklas Kouvo LauttLu 8,61, 4) Henri Kouvo LauttLu 9,11, 5) Viljami Mäkitalo LauttLu 9,12, 6) Ami Hakala LauttLu 9,26, 7) Onni Saha LauttLu 10,11, 8) Eetu Evala LauttLu 10,41, 9) Niilo Saha LauttLu 10,63, 10) Joel Kouvo LauttLu 10,75, 11) Rasmus Koivuniemi LauttLu 11,04.

M Pituus: 1) Juha-Matti Iso-Jaakkola LauttLu 6,20.

P6 Pallonheitto: 1) Niklas Kouvo LauttLu 12,27, 2) Viljami Mäkitalo LauttLu 12,11, 3) Topias Turkko LauttLu 11,80, 4) Henri Kouvo LauttLu 11,47, 5) Ami Hakala LauttLu 11,11, 6) Eetu Evala LauttLu 10,67, 7) Santeri Mäkelä LauttLu 10,49, 8) Joel Kouvo LauttLu 7,11, 9) Onni Saha LauttLu 6,74, 10) Rasmus Koivuniemi LauttLu 5,67, 11) Eeli Lehto LauttLu 5,10, 12) Niilo Saha LauttLu 4,04.

P7 40 m: 1) Eemi Hakala LauttLu 8,16, 2) Jehu Leinonen LauttLu 8,18, 3) Roniel Ali-Raatikainen LauttLu 8,86, 4) Luka Jylhä LauttLu 8,90.

P7 Pallonheitto: 1) Jehu Leinonen LauttLu 14,71, 2) Eemi Hakala LauttLu 14,55, 3) Roniel Ali-Raatikainen LauttLu 14,30, 4) Luka Jylhä LauttLu 13,17.

P8 40 m: 1) Christian Petelius LauttLu 7,55, 2) Sampo Rintala LauttLu 7,77, 3) Ukko Haavisto LauttLu 8,19, 4) Otto Pietilä LauttLu 8,80, 5) Rimo Turgan LauttLu 9,07.

P8 Pallonheitto: 1) Christian Petelius LauttLu 20,74, 2) Ukko Haavisto LauttLu 19,82, 3) Sampo Rintala LauttLu 16,14, 4) Rimo Turgan LauttLu 11,91, 5) Otto Pietilä LauttLu 10,36.

P9 60 m: 1) Jasu Alanko LauttLu 11,48.

P9 Pituus: 1) Jasu Alanko LauttLu 2,46.

P10 60 m: 1) Elmeri Kivipelto LauttLu 9,68.

P10 Pituus: 1) Eerik Lehtinen LauttLu 3,81, 2) Elmeri Kivipelto LauttLu 3,74.

P10 Kuula: 1) Eerik Lehtinen LauttLu 7,89.

P11 60 m: 1) Jimi Rämö LauttLu 10,52, 2) Samu Matintalo LauttLu 11,19.

P11 600 m: 1) Verneri Lehtinen LauttLu 2.14,48.

P11 Pituus: 1) Severi Laine LauttLu 3,48, Kilpailun ulkopuolella: Juho Herrala KokemKV 3,83.

P11 Keihäs: 1) Verneri Lehtinen LauttLu 22,09, 2) Severi Laine LauttLu 21,30, Kilpailun ulkopuolella: Juho Herrala KokemKV 26,46.

P13 Keihäs: 1) Elmeri Lehtinen LauttLu 36,72, Kilpailun ulkopuolella: Samu Kauppi TammRy 30,72.

M17 Korkeus: : Kilpailun ulkopuolella: Gabriel Eklund TöysVe 160, Topi Välinen TöysVe 130,

M17 Kuula: Kilpailun ulkopuolella: Miikka Oinonen VammsVoi 15,76, Jesper Kallio VammsVoi 12,85.

T6 40 m: 1) Aada Lehtinen LauttLu 8,93, 2) Heta Haavisto LauttLu 9,18, 3) Mirella Sivonen LauttLu 9,22, 4) Siiri Lindström LauttLu 9,33, 5) Kerttu Taulaniemi LauttLu 9,67, 6) Lisa Minkkinen LauttLu 9,70, 7) Anniina Tapanila LauttLu 9,71, 8) Olga Pietilä LauttLu 9,78, 9) Miira Lehtonen LauttLu 10,05, 10) Jonna Dada LauttLu 10,15, 11) Rinja Ali-Raatikainen LauttLu 11,29, 12) Elsa Haavisto LauttLu 25,94.

N 800 m: 1) Sini Saha LauttLu 3.16,64, 2) Monika Turgan LauttLu 3.26,07, Kilpailun ulkopuolella: Johanna Nieminen VammsVoi 2.31,56.

N Kuula: 1) Virpi Laine LauttLu 9,67, 2) Kirsi Huhtanen LauttLu 5,94.

T6 Pallonheitto: 1) Siiri Lindström LauttLu 9,39, 2) Heta Haavisto LauttLu 8,75, 3) Kerttu Taulaniemi LauttLu 7,96, 4) Miira Lehtonen LauttLu 7,49, 5) Rinja Ali-Raatikainen LauttLu 7,08, 6) Lisa Minkkinen LauttLu 6,97, 7) Aada Lehtinen LauttLu 6,80, 7) Jonna Dada LauttLu 6,80, 9) Anniina Tapanila LauttLu 6,56, 10) Olga Pietilä LauttLu 6,29, 11) Mirella Sivonen LauttLu 6,06, 12) Elsa Haavisto LauttLu 1,40.

T7 40 m: 1) Salla Tähtinen VampU 8,01, 2) Saana Tähtinen VampU 8,47, 3) Meea Lehto LauttLu 8,70, 4) Vilma Tammi LauttLu 9,07, 5) Martta Sivunen LauttLu 9,08.

T7 Pallonheitto: 1) Salla Tähtinen VampU 11,79, 2) Vilma Tammi LauttLu 9,24, 3) Meea Lehto LauttLu 8,84, 4) Saana Tähtinen VampU 8,75, 5) Martta Sivunen LauttLu 6,41.

T8 40 m: 1) Hilma Kangasperko LauttLu 7,73, 2) Amanda Koivuranta LauttLu 8,08, 3) Ninni Kalsi LauttLu 8,16, 4) Lyyti Ala-Viikari LauttLu 8,40.

T8 Pallonheitto: 1) Lyyti Ala-Viikari LauttLu 15,76, 2) Ninni Kalsi LauttLu 12,27, 3) Amanda Koivuranta LauttLu 10,60, 4) Hilma Kangasperko LauttLu 9,62.

T9 60 m: 1) Sanni Tähtinen VampU 10,32, 2) Liina Laine LauttLu 10,36, 3) Minttu Suomela LauttLu 10,73, 4) Heidi Kaunistola LauttLu 10,99.

T9 600 m: 1) Eevi Pohjolainen LauttLu 2.17,43, 2) Minttu Suomela LauttLu 2.25,86, Kilpailun ulkopuolella: Veera Paavola TampPy 2.36,44.

T9 Pituus: 1) Sanni Tähtinen VampU 3,84.

T9 Kuula: 1) Liina Laine LauttLu 5,76, 2) Eevi Pohjolainen LauttLu 5,51.

T10 60 m: 1) Elle Kariniemi LauttLu 9,55, 2) Pinja Rintala LauttLu 10,19, 3) Ellen Kaasalainen LauttLu 10,40, 4) Fanni Turkko LauttLu 10,73, 5) Aada Alanen LauttLu 11,37, Kilpailun ulkopuolella: Vanessa Laulumaa LaitJy 10,62.

T10 600 m: Kilpailun ulkopuolella: Vanessa Laulumaa LaitJy 2.12,50.

T10 Pituus: 1) Elle Kariniemi LauttLu 3,83, 2) Siiri Mäkelä LauttLu 3,60, 3) Pinja Rintala LauttLu 3,42, 4) Fanni Turkko LauttLu 3,14, 5) Aada Alanen LauttLu 2,58, 6) Iida Vähä-Jaakkola LauttLu 2,22.

T10 Kuula: 1) Siiri Mäkelä LauttLu 7,42, 2) Iida Vähä-Jaakkola LauttLu 3,39.

T11 60 m: 1) Ilona Koivuranta LauttLu 9,33, 2) Elisa Tiuttu LauttLu 9,36.

T11 600 m: 1) Selma Ala-Viikari LauttLu 2.18,90.

T11 Pituus: 1) Selma Ala-Viikari LauttLu 3,88, 2) Ilona Koivuranta LauttLu 3,76, 3) Elisa Tiuttu LauttLu 3,47.

T11 Keihäs: 1) Sanni Pihko LauttLu 9,15.

T13 60 m: 1) Matilda Ojainmaa LauttLu 8,81, 2) Elli Tiuttu LauttLu 9,26, 3) Julia Kaasalainen LauttLu 9,89, Kilpailun ulkopuolella: Annika Laulumaa LaitJy 9,45.

T13 600 m: 1) Julia Kaasalainen LauttLu 2.08,62, Kilpailun ulkopuolella: Annika Laulumaa LaitJy 1.51,27.

T13 Korkeus: : 1) Emmi Pohjolainen LauttLu 125,

T13 Keihäs: 1) Emmi Pohjolainen LauttLu 35,09, Kilpailun ulkopuolella: Lyydia Herrala KokemKV 27,81, Charlotta Suoniemi KiukKi 30,24.

T15 100 m: Kilpailun ulkopuolella: Charlotta Suoniemi KiukKi 14,30, Matilda Ojainmaa LauttLu 14,13.

T15 800 m: Kilpailun ulkopuolella: Pihla Salonen PorinYU 2.29,06.

T15 Pituus: 1) Henna Kaunistola LauttLu 4,47, 2) Noora Mäkelä LauttLu 3,62.

T15 Kuula: 1) Inari Harjunmaa LauttLu 6,50, 2) Noora Mäkelä LauttLu 6,03.

N17 800 m: Kilpailun ulkopuolella: Peppi Pohjamies UrjU 2.24,32.

N17 Korkeus: : 1) Inari Harjunmaa LauttLu 120,

N17 Kuula: Kilpailun ulkopuolella: Lyydia Herrala KokemKV 8,97.

Urheilulajit: