Seuracupin toinen osakisa käytiin Huittisissa

08.08.2017
Kuusivuotias lujalainen Santeri Mäkelä lähtee 800 metrin viestiosuudelleen. Henna Kaunistola on jo juossut osuutensa.(Kuva: Marjo Lehtinen)

Seuracup 2.osakilpailu Huittinen 3.8.2017

P11 150 m (14)
1)Luukas Lehtinen LapSa 22,40 2)Onni Ruusunen PorinYU 22,60 3)Aatu Kuusisto VammsVoi 23,47…6)Elmeri Kivipelto LauttLu 24,04

P11 60 m aj (6)
1)Manu Kankaanniemi VammsVoi 10,28 2)Rami Tuominen KanksLei 10,80 3)Niklas Ranne PorinYU 11,17…6)Verneri Lehtinen LauttLu 15,06

P11 Korkeus (14)
1)Veikka Loikas PorinYU 151 2)Aleksi Hujo VammsVoi 130 3)Tino Knuutila KanksLei 125 11) Severi Laine LauttLu 100

P11 Kuula (13)
1)Eerik Lehtinen LauttLu 7,66 2)Juho Herrala KokemKV 7,57 3)Niklas Mäntylä VammsVoi             

P13 200 m (9)
1)Carlos Peltonen SäkU 26,08 2)Juho Kivistö PorinYU 26,47 3)Mikael Lähteenmäki KanksLei 27,89…8)Matias Kalliokoski LauttLu 33,00

P13 60 m aj (6)
1)Elias Sairio KanksLei 10,26 2)Matias Henttinen KokemKV 10,35 3)Riku Rajala SäkU 10,71…6)Erkka Maine LauttLu 12,17

P13 Pituus (11)
1)Elmeri Lehtinen LauttLu 4,95  2)Felix Horelli KokemKV 4,62 3)Joona Nurmi PorinYU 4,60 

P13 Kuula (7)
1)Henrik Lehtinen LauttLu 13,71 2)Petrus Jakonen PorinYU 12,54 3)Elias Kurumaa KanksLei 10,06

P15 300 m (7)
1)Patrik Jakonen PorinYU 37,50 2)Joonatan Huila SäkU 40,81 3)Lauri Niemi KanksLei 41,93 7)Nuutti Murtojärvi LauttLu 49,71

P15 100 m aj (4)
1)Robert Silenko LauttLu 16,79 2)Kosti Saine KanksLei 18,16 3)Oliver Oksanen NoormNo 19,23

P15 Kolmiloikka (5)
1)Johannes Kiviranta KanksLei 11,14 2)Huugo Honkasalo PorinYU 10,64 3)Trin Lipiäinen LauttLu 10,27 

P15 Moukari (4)
1)Elmeri Eskola SäkU 51,89 2)Frans Hakasuo LauttLu 33,92 3)Ahti Vehmanen PorinYU 20,08

M17 800 m (5)
1)Joonatan Junkkala VammsVoi 2.01,47 2)Asseri Välimäki NoormNo 2.08,26 3)Jeremy Rouvali PorinYU 2.10,51 4)Lauri Ruohomaa LauttLu 2.20,72
 
M17 Keihäs (6)
1)Teemu Narvi KanksLei 76,36 2)Leevi Vihtalahti NoormNo  49,56 3)Aleksi Hakanen LauttLu 45,16

T11 150 m (16)
1)Emmi Sirén ParkU 22,52 2)Elle Kariniemi LauttLu 22,90 3)Milja Miikkulainen PorinYU  23,11 4)Ilona Koivuranta LauttLu 23,33

T11 60 m aj (10)
1)Olivia Kärki LauttLu 10,89 2)Mea Rosenvall NakkVire 11,76 3)Ella Harell PorinYU 12,14

T11 1000 m kävely (8)
1)Nuppu Willman NoormNo 5.35,26 2)Aino Anttila NakkVire 6.23,15 3)Joanna Hämäläinen SäkU              6.31,64…6)Siiri Mäkelä LauttLu 7.09,70

T11 Korkeus (9)
1)Sofia Sivunen PorinYU 145 2)Nuppu Willman NoormNo 137 3)Vilma Laaksonen PorinYU 120 …5)Siiri Mäkelä LauttLu 115

T11 Kuula
1)Rebecca Nelimarkka UlvST 8,42 2)Iida Mikkelsson PorinYU 7,75 3)Vilma Laaksonen PorinYU 7,54…8)Elisa Tiuttu LauttLu 5,59

T13 200 m (13)
1)Aada Juhala PorinTa 28,39 2)Ilona Lampila VammsVoi 29,75 3)Candy Peltonen NakkVire 30,28…11)Aino Lausniemi LauttLu 32,42
 
T13 60 m aj (10)
1)Inkeri Ahokas PorinYU 10,60 2)Eveliina Haviala NakkVire 10,96 3)Linnea Fabig NoormNo 11,04…5)Matilda Ojainmaa LauttLu 11,21…kilp.up. Emmi Pohjolainen LauttLu 10,66

T13 1000 m kävely (11)
1)Aino Manner NoormNo 5.35,35 2)Amanda Yli-Futka NakkVire 5.41,94 3)Anni Välimäki PorinYU 5.48,66…7)Anna-Stiina Haavisto LauttLu  6.27,63

T13 Pituus (14)
1)Laura Heinonen ParkU 4,50  2)Elli Tiuttu LauttLu 4,26 3)Vilja Varpomaa PorinYU 4,16…9)Helinä Koivuranta LauttLu 3,60 

T13 Kuula (14)
1)Salla Jylhänkoski UlvST 10,45 2)Sanni-Maria Mäkelä NoormNo 9,87 3)Emmi Pohjolainen LauttLu  9,82

T15 300 m (10)

1)Julia Junkkala VammsVoi 44,72 2)Lotta-Maria Maine LauttLu 44,88 3)Aada Puosi EurajVei 45,67

T15 80 m aj (6)
1)Laura Koivukoski EurajVei 12,63 2)Lilli Virtanen LauttLu 13,79 3)Ruut Nieminen KanksLei 13,84

T15 1000 m kävely (10)
1)Jessica Hämäläinen SäkU 5.39,86 2)Maria Juhala KanksLei 6.09,68 3)Lotta-Maria Maine LauttLu 6.17,19

T15 Kolmiloikka (8)
1)Nelli-Rosa Korpua PorinYU 11,36 2)Laura Koivukoski EurajVei 10,72 3)Elisa Lähde VammsVoi 9,79 …6)Henna Kaunistola LauttLu 9,05… kilp.up. Lilli Virtanen LauttLu 9,73 

T15 Moukari  (9)
1)Sara Korkeakoski SäkU 35,36 2)Nelli Vihtalahti NoormNo 32,80 3)Tiia Lindgren PorinTa 31,44…9)Maria Laineenoja LauttLu 17,60

N17 800 m (7)
1)Aino Eno LauttLu 2.25,51 2)Adeliina Herrala KokemKV 2.26,02 3)Heidi Färm PorinYU 2.30,46

N17 Seiväs (3)
1)Kiia Jullenmaa PorinYU 345 2)Ada Mäkinen NoormNo 205 3)Liina Mäkinen SäkU 195… kilp. up. Pinja Koivumäki LauttLu 355

N17 Keihäs (7)
1)Miia Puolakka KokemKV 45,32 2)Laura Lepistö PorinYU 39,49 3)Veera Matintalo LauttLu 36,13

P/T11 4 x 600 m (10)
1)Kankaanpään Seudun Leisku 8.05,85 2)Noormarkun Nopsa 8.14,93 3)Porin Yleisurheilu I                            8.22,20 5)Lauttakylän Luja 8.46,82 (Eerik Lehtinen, Siiri Mäkelä, Aaro Ojala, Olivia Kärki) 

P/T13 4 x 600 m (7)
1)Lauttakylän Luja 7.32,28 (Henrik Lehtinen, Emmi Pohjolainen, Elmeri Lehtinen, Aino Lausniemi) 2)Kankaanpään Seudun Leisku 7.46,41 3)Porin Yleisurheilu I  7.48,45

P/T15 4 x 800 m (6)
1)Vammalan Seudun Voima 9.58,51 2)Porin Yleisurheilu I  10.38,50 3)Kankaanpään Seudun Leisku 10.40,45 4)Lauttakylän Luja 11.53,53 (Trin Lipiäinen, Henna Kaunistola, Santeri Mäkelä, Lotta-Maria Maine)

Urheilulajit: