Kaupunginmestaruudet jakoon

12.06.2017

Huittisten kaupungin suunnistusmestaruuskilpailut kisattiin 6. kesäkuuta Hoopinkallion kartalla. Osallistujia löytyi viime viikon tiistaina kaikkiaan 28 sarjaan. Ratamestareina toimivat Kati ja Kai Yli-Sipilä.

Tulokset 6.6.2017
RR 1.8 km (1): 1) Tytti Ranta 23.23.
D 2.0 km (1): 1) Mirja Ketamo SuSe, 56.12.
C 3.1 km (18): 1) Arri Pohjolainen 37.12, 2) Emmi Pohjolainen LLuja 40.07, 3) Anni Pohjolainen 41.21, 4) Teemu Lehtilä 42.51, 5) Riku Lehtilä 42.59, 6) Juhani Ketamo SuSe 44.33, 7) Pauli Pietilä SuSe 49.13, 8) Marko Vahela LLuja 52.11, 8) Pentti Saario LoJa 52.11, 10) Mauri Ylikoski SuSe 52.33, 11) Mauno Mikkola SuSe 52.50, 12) Kaisa Markula LoJa, 53.55 13) Risto Kaukasoina 54.04, 14) Heikki Nurmo PunKu 1.03.15, 15) Pauli Koivula SuSe 1.05.47, 16) Marko Vahela LLuja 1.06.05, 17) Veijo Huju 1.06.12, 18) Anneli Pulkkinen 1.24.55.
B 4.2 km (7): 1) Antero Laakso PunKu 52.44, 2) Esko Pirttimäki AlasRes 52.51, 3) Timo Ojala Rasti-88 1.05.26, 4) Pirjo Kuusela PunKu 1.12.15, 5) Pentti Kuusela PunKu 1.13.39, 6) Jarmo Lylynperä SuSe 1.27.32.
A 5.6 km (10): 1) Emmi Jokela 52.04, 2) Matti Ylitalo 55.12, 3) Sanna Laine 55.19, 4) Osmu Hongis-to 50.06, 5) Markus Salo PunKu 57.49, 6) Esko Nummi PunKu 1.02.11, 7) Martti Tytykoski 1.06.27, 8) Jari Jääskeläinen 1.06.35, 9) Pekka Rantala 1.33.04, 10) Veikko Mäkipää SuSe 1.36.40.
D6RR 1.8 km (1): 1) Venla Mäkiranta 35.50.
H6RR 1.8 km (2): 1) Juho Mäkiranta 16.05.
D8RR 1.8 km (1): 1) Julianna Loppi LLuja 29.28.
H8RR 1.8 km (2): 1) Rimo Turkan 13.48, 2) Sakari Mäkelä 14.16.
D10RR 1.8 km (1): 1) Pinja Rintala 16.46.
H10RR 1.8 km (2): 1) Pyry Teerikoski 10.26, 2) Veeti Arola LLuja 20.11.
D12TR 1.5 km (1): 1) Jemina Teiksala LLuja 23.00.
H12TR 1.5 km (2): 1) Severi Laine LLuja 19.55, 2) Verneri Lehtinen LLuja 22.57.
H14 2.0 km (1): 1) Joona Arola LLuja 44.08.
H16 3.1 km (1): 1) Frans Seppälä LLuja 28.48.
H21 5.6 km (3): 1) Ville Jokela SuSe 45.25, 2) Aleksi Toivola KemK 45.57, 3) Juhani Keskitalo LLuja 56.49.
D35 4.2 km (1): 1) Elma Haavisto LLuja 1.02.51.
H35 5.6 km (1): 1) Teemu Haavisto LLuja 2.52.36.
D40 4.2 km (2): 1) Eija Liesmäki LLuja 1.18.10, 2) Nelli Savolainen 1.34.14.
H40 5.6 km (2): 1) Petri Teerikoski LLuja 57.24, 2) Jussi Alanen LLuja 1.40.06.
D45 4.2 km (2): 1) Tarja Lehtiö LLuja 1.09.08, 2) Elina Savolainen LLuja 1.15.01.
H45 5.6 km (2): 1) Jussi Seppälä LLuja 49.36, 2) Tomi Heinola LLuja 1.10.42.
D50 3.1 km (1): 1) Anu Potila LLuja 59.30.
H50 4.2 km (1): 1) Tommi Lintunen LLuja 51.19.
H55 4.2 km (1): 1) Lasse Varjonen LLuja 45.44.
H60 4.2 km (3): 1) Pertti Vuorinen LLuja 1.01.33, 2) Jukka Keskitalo PunKu 1.04.39, 3) Petteri Jokela SuSe 1.10.33.
H65 3.1 km (2): 1) Heikki Inkinen LLuja 45.19, 2) Jouko Jalarvo LLuja 1.27.34.
H70 3.1 km (1): 1) Ilkka Lahti LLuja 1.41.59.

Urheilulajit: