Jokamiehet kisasivat Kuninkaisissa

15.05.2017
Jokamiehet kisasivat Huittisissa lauantaina 13.5. (Kuva: Juho Torpo)

Huittisten Laatupalvelu JM, 13.5. Kuninkaisten moottoriradalla Huittisissa

Tuloksia

Naiset:
1 Linda Mansikkamäki Kevytrahti Volvo ÄetUA
2 Riikka Holma Milja Fiat NoorUA/MK
3 Pauliina Kallio Lehtonen Racing Poolo SatUA
4 Sanni Saarela Roismala Racing Fiat SAU
5 Niina Lähteenmäki Kojootti Racing Mazda SäkUA
6 Essi Korpela AKMET Fiat ÄetUA
7 Laura Impilä Puutyö Silvan VW MynUA
8 Venla Männistö Luottoratsunhaastaja Ooppeli KokeUA
9 Vanessa Mäkelä Opel ÄetUA
10 Elina Virtanen Hartsan Paja Mazda F SomUA
11 Sanna Kallioinen Luottoratsu PunMK/UA
12 Senja Kuittinen Lady Possu VW HyUA
Osallistujia 22 kpl.

 

Nuoret

1 Eetu Helminen Laina Voortti HuiUA
2 Jaakko Jokela jontun vw NoorUA/MK
3 Riku Rajainmäki Kuljetus Volvo SatUA
4 Rasmus Ikäheimonen Supak VW Päij-HUA
5 Oskari Nummisto Harjavallan Autopalvelu VW KokeUA
6 Sami Honkakangas Tipi Racing Opel SäkUA
7 Verneri Rekola Ropatech ford KokeUA
8 Emil Prihti Haarrin Fiat ÄetUA
9 Juho Virtanen Erikoisvoitelu Opel ÄetUA
10 Jere Sahari JS Racing Sierra AnkUA
11 Santeri Myllymäki POME Coltti NoorUA/MK
12 Matti Virtanen SE ON SUNNY SomUA
Osallistujia 20 kpl.

 

Yleinen

1 Henry Djakonowsky Leppijoki Kupla NoorUA/MK
2 Sami Prinkkala Matinpaino Fiat KokeUA
3 Joni Setälä Weevee LemUA
4 Sami Helenius Eleonora Volvo ÄetUA
5 Petri Rekola Palttila racing kupla V-SUA
6 Jere Kiveinen Moottorikoneistamo SÄLE Kupla V-SUA
7 Juha Saarela Roismala Racing Fiat SAU
8 Toni Ketomäki Milja Power Fiat NoorUA/MK
9 Jarno Hakala Mettäperä Racing Nepe Tigra ÄetUA
10 Jonne Virtanen TK Motoršport Ford ÄetUA
11 Miitri Ketonen Rotten Roll Store Fiat KokeUA
12 Miro Silvennoinen Simca Tonni LoiUA
13 Teemu Salvas Viljami VeeWee VaToSUA
14 Jari Marjamäki Viikariyhtiöt Matukka AMM
15 Olli Tonttila KuMoRa WRT Opel HausUA
16 Marko Koski Lehtonen Racing Poolo SatUA
17 Vesa Launiainen Fiat 126 SomUA
18 Marko Salminen Liekki VW LuPäSUA
19 Janne Sammalisto HuiHai Team Ford SatUA
20 Marko Välimäki Kojootti racing Mazda VaToSUA
21 Sami Kukkonen suoraX Peugeot V-SUA
22 Mikko Kiviranta s.mäkelä bmw VaToSUA
23 Ari-Pekka Lehtinen SP Racing Ooppeli SomUA
24 Aleksi Kopalainen Enset Volovo HämUA
Osallistujia 78 kpl.

 

 Etuveto/Kardaani

1Ville Pyysalo VT VAUXHALL V-SUA
2Samuli Saarela Roismala Racing Ford SAU
3Jonne Virtanen TK Motoršport Ford ÄetUA
4Marko Välimäki Kojootti racing Mazda VaToSUA
5Kimmo Lampinen Sponssi Ooppeli PunMK/UA
6 Jussi Saarni Rakennusliike Koski-Tuuri volvo SatUA
7 Sami Helenius Eleonora Volvo ÄetUA
8 Olli Tonttila KuMoRa WRT Opel HausUA
9 Sauli Haavisto Laatupalvelu volvo HuiUA
10 Aleksi Kopalainen Enset Volovo HämUA
11 Tuomas Saarinen Viikariyhtiöt Matukka AMM
12 Petri Laukkanen PJL-Racing Opel LoiUA    

Osallistujia 40 kpl.

Urheilulajit: