Rasteilla Tornikalliolla ja Harjulla

27.05.2016

Lauttakylän Lujan viikkorastit kisailtiin 10. toukokuuta Tornikalliolla ja 24. tou-kokuuta Harjulla hiihtomajalla. Harjulla oli samassa yhteydessä nuorten alle 14-vuotiaiden Hippo-kisa.

Tulokset 12.5.2016
A 5.9 km (12)  1) Jussi Seppälä LLuja, 48.28, 2) Aleksi Toivola KemK, 52.19, 3) Pasi Lahtinen SuSe, 53.49, 4) Tatu Saari SuSe, 57.16, 5) Kaisa Teerikoski LLuja, 57.22, 6) Lasse Varjonen LLuja, 57.39, 7) Veikko Mäkipää SuSe, 1.23.26, 8) Marko Toivo NOT-OK PKS SK, 1.27.53, 9) Jussi Koivunen LLuja, 1.55.00, .

B 4.1 km (7)  1) Hannu Siuko SuSe, 38.09, 2) Pertti Vuorinen LLuja, 39.03, 3) Juha Pullinen 42.55, 4) Jussi Alanen LLuja, 58.17, 5) Anu Potila LLuja, 1.14.23, .

C 2.7 km (13)  1) Anja Siuko SuSe, 35.32, 2) Petri Teerikoski LLuja, 37.00, 3) Mauno Mikkola SuSe, 39.45, 4) Anneli Pulkkinen -, 40.08, 5) Kaisa Markula LoJa, 40.57, 6) Janita Matintalo -, 51.38, 7) Seppo Suontausta 52.30, 8) Terhi Matintalo LLuja, 52.34, 9) Emmi Pohjolainen LLuja, 1.01.53, 10) Marika Pellonperä LLuja, 1.02.01, 11) Katja Arola LLuja, 1.05.27, .

D 1.3 km (22)  1) Pyry Teerikoski LLuja, 10.09, 2) Eevi Pohjolainen LLuja, 10.32, 3) Jemina Teiksala LLuja, 11.00, 4) Severi Laine LLuja, 11.04, 5) Sakari Mäkelä LLuja, 12.03, 6) Rimo Turgan LLuja, 12.29, 7) Siiri Mäkelä LLuja, 13.16, 8) Samu Matintalo LLuja, 13.50, 9) Verneri Lehtinen LLuja, 14.08, 10) Joona Arola LLuja, 14.13, 11) Sampo Rintala LLuja, 14.25, 12) Jenny Alanen LLuja, 14.57, 13) Akseli Alanen LLuja, 15.26, 14) Santeri Mäkelä LLuja, 17.09, 14) Liina Laine LLuja, 17.09, 16) Veeti Arola LLuja, 20.28, 17) Ukko Haavisto LLuja, 25.41, 18) Julianna Loppi LLuja, 30.10, 19) Halminen Tanja LLuja, 31.59, 20) Heta Haavisto LLuja, 32.00, .

Tulokset 24.05.2016

A-rata 7.2 km (16)  1) Pasi Hongisto 40.46, 2) Mikko Yli-Kauppila HiiSi, 46.37, 3) Tatu Saari SuSe, 51.52, 4) Lasse Varjonen LLuja, 53.29, 5) Esko Pirttimäki 53.31, 6) Kaisa Teerikoski LLuja, 54.51, 7) Reijo Hirvelä PunKu, 57.09, 8) Teemu Ruuhi 58.49, 9) Kari Loisa HirvHe, 1.00.16, 10) Timo Mattila LLuja, 1.01.35, 11) Aarno Lehtoruusu Luja, 1.04.04, 12) Marko Toivo NOT-OK PKS SK, 1.07.42, 13) Veikko Mäkipää SuSe, 1.15.48, 14) Lassi Vatka 1.22.21, 15) Jussi Koivunen LLuja, 1.23.08, .

B-rata 5.7 km (20)  1) Vesa Merta LoJa, 38.58, 2) Riku Lehtilä -, 48.05, 3) Hannu Siuko SuSe, 48.48, 4) Antti Seppälä 50.18, 5) Mikko Seppälä 50.23, 6) Pertti Vuorinen LLuja, 52.23, 7) Heikki Inkinen LLuja, 54.29, 8) Heikki Helminen 1.02.26, 9) Tarja Lehtiö LLuja, 1.04.35, 10) Niko Savolainen -, 1.04.37, 11) Nelli Savolainen LLuja, 1.05.02, 12) Mauno Mikkola SuSe, 1.07.31, 13) Ilkka Uotila SuSe, 1.10.48, 14) Sanna Höylänen -, 1.15.23, 15) Aleksi Koivumäki LLuja, 1.22.52, 16) Reijo Huhta 1.28.06, 17) Markku Jalonen Urjala, 1.54.40, .

C-rata 3.2 km (28)  1) Juha Pullinen -, 24.41, 2) Frans Seppälä LLuja, 25.26, 3) Tuuli Mäkinen LLuja, 25.44, 4) Anni Pohjalainen LoJa, 27.26, 5) Kati Yli-Sipilä LLuja, 28.05, 6) Seppo Suontausta -, 28.29, 7) Juhani Ketamo SuSe, 29.27, 8) Merja Sätilä-Merta LoJa, 30.24, 9) Iina Pohjalainen -, 30.40, 10) Anja Siuko SuSe, 31.36, 11) Pirjo Ojaniemi -, 32.29, 12) Kaisa Markula LoJa, 33.05, 13) Anna-Reetta Reunanen 34.40, 14) Jussi Alanen LLuja, 34.52, 15) Elisa Merta LoJa, 37.49, 16) Kirsi Helminen-Seppälä 42.03, 17) Veijo Huju -, 42.09, 18) Anneli Pulkkinen -, 44.23, 19) Anne Kakkuri 48.03, 20) Jouko Jalarvo LLuja, 51.47, 21) Teemu Haavisto LLuja, 56.53, 22) Ilkka Lahti LLuja, 1.03.29, 23) Pia Seppälä 1.09.17, .

D6 RR 2.5 km (2)  1) Heta Haavisto LLuja, 33.49, 2) Venla Mäkiranta 38.40.

H6 RR 2.5 km (1)  1) Juho Mäkiranta 23.39.

RR 2.5 km (2)  1) Oskari Pohjalainen LoJa, 25.54, 2) Ella Yli-Sipilä LLuja, 28.00.

8H RR 2.5 km (5)  1) Pyry Teerikoski LLuja, 13.44, 2) Rimo Turgan Luja, 16.15, 3) Sampo Rintala -, 24.16, 4) Veeti Viitanen LLuja, 29.40, 5) Ukko Haavisto LLuja, 33.42.

8D RR 2.5 km (5)  1) Liina Laine LLuja, 14.04, 2) Eevi Pohjolainen LLuja, 15.29, 3) Aada Alanen LLuja, 23.18, 4) Lotta Lehtilä 32.50, 5) Julianna Loppi LLuja, 33.57.

10H RR 2.5 km (3)  1) Verneri Lehtinen LLuja, 13.16, 2) Severi Laine LLuja, 19.20, 3) Veeti Arola LLuja, 32.56.

10D RR 2.5 km (1)  1) Jenny Alanen LLuja, 22.37.

12D TR 2.2 km (1)  1) Jemina Teiksala LLuja, 20.06.

14H C-Rata 3.2 km (7)  1) Juho Yli-Sipilä LLuja, 33.41, 2) Alvar Seppälä LLuja, 33.44, 3) Teemu Lehtilä 42.29, 4) Santeri Pirttimäki 42.32, 5) Akseli Alanen LLuja, 45.34, 6) Halminen Timo 50.23, .

Urheilulajit: